I think I really started to play with makeup only around 2014. At least that is what I gather from scrolling through my blog and seeing the first posts about makeup or makeup looks. I probably did start a bit earlier, but I don't remember being as excited, obsessed or curious about it all, as I am now. Though I do remember, that when I was in middle school, I asked my mom to order me a shiny blue cream eyeshadow from Avon, because at that time Avon was the place for makeup. I guess there was some sort of makeup artist in me if I wanted a blue eyeshadow, haha, but I don't recall using a lot of makeup when I was younger and in school.
______________________________________
Ar makeup es sāku tā vairāk aizrauties apmēram 2014 gadā. Vismaz tā var spriest, ja sameklēju pirmos bloga ierakstus, kur runāju par kosmētiku vai esmu uztaisījusi kādu makeup ierakstu. Es pieļauju, ka kaut ko čubināties ar to visu sāku jau nedaudz agrāk, bet ne tik padziļināti un ar tādu iedvesmu un entuziasmu kā to daru tagad. Es gan joprojām atceros kā skolas laikos, kad mamma visu ko pasūtīja no Avon, es viņai lūdzu man pasūtīt perlamutra zilas krēmveida acu ēnas. Kaut kāds meikapists jau laikam sēdēja iekšā, bet īsti neatceros, ka bērnībā vai skolas gados es būtu baigi aizrāvusies ar dekoratīvo kosmētiku.

After discovering the whole youtube beauty world, with every day I started to fall more and more in love with it. Every day, when I had time, I watched youtube videos, read articles about makeup and of course, started to try out all of the makeup tips and tricks on myself. A little bit later I got so into it all that I started to create makeup looks, photograph them and then post them here on the blog and on my instagram. At the end of 2015 I was noticed by NYX Professional Makeup team, who were about to launch in the Baltics. In January 2016 they flew me out to Los Angeles. Honestly, thinking about it, I still feel like it was all just a dream. Makeup world in LA blew my mind. I did not come back the same person as I went there. It's hard to explain, but to put it into words - my love for makeup tripled after that trip. Throughout 2016 I was obsessed with makeup and I tried to create as many looks as possible. At the end of 2016 I joined NYX Professional Makeup team as a Beauty Advisor and Baltic Social Media Manager, later Community Manager for Latvia.
______________________________________
Pēc youtube makeup pasaules atklāšanas, es pamazām tajā iemīlējos. Katru dienu, kad man bija kāds brīvāks brītiņš, skatījos youtube video, lasīju internetā rakstus par kosmētiku un protams, sāku mēģināt visus redzētos makeup trikus un knifus uz sevis. Nedaudz vēlāk mani tas viss bija tik ļoti aizrāvis, ka sāku veidot makeup tēlus, nofotogrāfēju un tad publicēju tos savā blogā un instagram. 2015 gada beigās mani pamanīja NYX Professional Makeup komanda, kuri grasījās Baltijā atklāt šo zīmolu. 2016 gada janvārī es tiku aizlidināta līdz Losandželosai. Ja godīgi, man joprojām liekas, ka es to visu nosapņoju. Makeup pasaule Losandželosā man norāva jumtu. Es atgriezos kā cits cilvēks pēc tām pāris dienām tur. To ir grūti izskaidrot, bet mēģinot - mana mīlestība pret kosmētiku un tās pielietošanu trīskāršojās pēc šī ceļojuma. Visu 2016 es biju rozā briļļu periodā ar kosmētiku un teju katru dienu mēģināju izveidot kaut ko jaunu uz savas sejas. 2016 gada beigās es pievienojos NYX Professional Makeup komandai kā Beauty Advisor un Baltijas Social Media Manager, vēlāk Latvijas Community Manager.

It was a crazy ride. In the middle of working for the brand at Loreal I realized, that the corporate life is not for me. I enjoyed doing the visuals and social media, but I got excited only when the new makeup launches arrived and I actually got to play a bit with the new makeup products. So I left the brand in spring 2018. After leaving I had so much free time, that once again I started to play with makeup more. During my time at Loreal I started to think about going to some makeup courses, because I could do my own makeup with eyes closed, but I was afraid to do others makeup and whenever someone asked me, I said no. I tried to apply to two places, but every time something happened and it all fell through. About going to UnaStyle I had thought for a while. I had quizzed every friend of mine that had gone to the school. So in september 2018 with my friends and family support I entered the school for the makeup artist program, just to check and see if I could actually do this thing on others. Because then I didn't think I would be a makeup artist. In the first classes, I didn't hide the fact that I use and know makeup, so I was very quickly sent to my first internship - in the first or second week. I will never forget it! That stress! OMG. I think I applied the makeup on the woman with trembling hands. BUT, once again I fell in love as in once again this new world to me blew my mind. 10 months later I can't imagine doing anything else. Next month I will have my makeup and written exam and then the diploma will be in my pocket! 
After secondary school I didn't go to uni, because I had a feeling that I don't know what I want and who I want to become. The only thing I know that I wanted was to be happy earning for my living. I was jumping from one career path to the next one. I even worked  for 6 years in a insurance company as a debtor specialist. FINALLY at 28 I know what I want and I'm really happy every time I go ''to work''. If you will ever meet me at a photo studio, you will recognize me because I will be the most happy person there, dancing around with my brushes to the beat of the music.
______________________________________
Tas bija viens traks piedzīvojums. Kaut kad pa vidu, laikā, kad strādāju ar šo zīmolu Loreal, es sapratu, ka korporatīvā dzīve nav priekš manis. Man patika gatavot vizuāļus un darboties ar sociālajiem medijiem, bet es super laimīga biju tikai kad jaunie produkti nonāca pie mums un es reāli varēju tos apčamdīt un ar tiem nedaudz paspēlēties. Tādēļ 2018 gada pavasarī es aizgāju prom. Pēc aiziešanas man beidzot bija tik daudz brīva laika, ka es atkal sāku vairāk spēlēties ar kosmētiku!  Strādājot Loreal es sāku domāt par to, ka man vajadzētu iziet kaut kādus makeup kursus, jo es varēju ar aizvērtām acīm sevi uzkrāsot, bet citus cilvēkus man bija bail sākt krāsot. Ja kāds man pajautāja, lai uzkrāsoju, es vienmēr atteicu. Es mēģināju iestāties divās skolās, bet abās reizēs kaut kas nogāja greizi. Par došanos mācīties uz UnaStyle es jau ilgi domāju. Biju visas draudzenes iztaujājusi, kas tur pirms tam mācījās. Tad nu ar savu draugu un ģimenes atbalstu, 2018 gada septembrī iestājos skolā, lai pārbaudītu, vai maz es mācētu citus cilvēkus krāsot. Jo, tad es nemaz nedomāju, ka es vispār varētu būt vizāžists. Aizejot uz skolu, neklusēju, ka ar kosmētiku jau esmu uz Tu, tādēļ jau otrajā nedēļā es tiku aizsūtīta uz praksi. Es to reizi nekad neaizmirsīšu! Tas stress! Ak man dieniņ. Ja pareizi atceros, es meitenei makeup klāju ar trīcošām rokām. BET, es atkal iemīlējos jeb man atkal norāva jumtu! Desmit mēnešus vēlāk es nevaru iedomāties sevi darām kaut ko citu. Nākammēnes jau jākārto skolas eksāmens un tad jau diploms kabatā! 
Pēc vidusskolas es neaizgāju mācīties nekur, jo man bija sajūta, ka es nezinu, ko es gribu un par ko es vēlos kļūt. Vienīgais, ko es zināju, bija tas, kas es vēlos būt laimīga pelnot naudu. Visu laiku domās mētājos no vienas profesijas, karjeras uz citu. Es pat 6 gadus, pirms šī visa, nostrādāju apdrošināšanā kā debitoru speciāliste. BEIDZOT 28 gados es zinu, ko es gribu un es esmu patiesi laimīga, kad ''eju uz darbu''. Ja kādreiz sastapsiet mani fotostudijā, tad atpazīsiet ar to, ka es būšu vissmaidīgākais un priecīgākais cilvēks, kas dancos apkārt ar otām mūzikas ritmā.


Bildes | Photos:
Nr. 4, 7, 11, 12, 14, 17 - Ieva Vizule
Nr. 5 - Arta Kalniņa
Nr. 19 - Inga Vīņaude